Bulgaria otwarta dla turystyów

Planujesz urlop w Bułgarii, ale nie wiesz, które dokładnie miejsce wybrać? Poznaj poszczególne regiony i zdecyduj, gdzie spędzisz wakacje.

Bułgaria to jedno z najstarszych państw w Europie, ale długo nie była zauważana przez turystów. Tymczasem ma ona do zaoferowania naprawdę wiele – przede wszystkim atrakcyjne ceny za pobyt, słoneczną pogodę i życzliwość mieszkańców. Kusi zarówno wybrzeże Morza Czarnego, jak i kurorty górskie. Aby wybrać się do tego pięknego kraju, można kupić bilet tanich linii lotniczych, lot czarterowy albo wybrać się tu autokarem lub własnym samochodem. Ogromny wybór ofert turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.bulgaria.pl/, gdzie liczba dostępnych propozycji pozwoli wybrać tę, idealnie dopasowaną do Twoich preferencji.

Polecane regiony

Riwiera Bułgarska

Malownicze plaże z drobnym i jasnym piaskiem (uhonorowane Niebieską Flagą) oraz ciepłe wody Morza Czarnego są gwarancją udanego wypoczynku. Wieczory można przyjemnie spędzić w nadmorskich miasteczkach, w których jest co zwiedzać – m.in. zabytki z czasów średniowiecza.

Bułgaria Zachodnia

Najsłynniejszą atrakcją tego regonu jest Sofia, czyli urzekająca stolica Bułgarii. Są tu ważne dla kraju zabytki architektury i kultury. Miłośnicy zwiedzania i historii z pewnością będą zachwyceni – można zobaczyć m.in. atrakcje widniejące na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Bułgaria Północna

Bułgaria jest zróżnicowana pod względem terenu i zapewnia wiele możliwości na udany wypoczynek. Bułgaria to nie tylko wybrzeże – góry w Bułgarii to 26% powierzchni kraju. Góry Bałkan oraz Nizina Naddunajska będą prawdziwą gratką dla turystów ceniących aktywny wypoczynek.

Lena.k, fot. pixabay/nextvoyage